Заява КП «Житлоінвестбуд-УКБ» щодо маніпулятивного сюжету «ТСН» каналу 1+1

Комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ» обурене маніпуляціями журналістки Галини Сергєєвої у сюжеті про нову комунальну школу на проспекті Бажана, 34-А. Незважаючи на надані офіційні коментарі та роз’яснення від нашого підприємства, журналістка будує сюжет на коментарях осіб, які не є компетентними в цій темі – випадкових співрозмовників, яких вона зустріла на будівництві, а також громадської активістки, що спеціалізується на темі охорони здоров’я. Саме тому в сюжеті лунають голослівні звинувачення та припущення на кшталт «ніхто ніколи не зможе порахувати товщини стін» або «культурний центр Шептицького у Львові побудували утричі дешевше» (при цьому площа центру Шептицького – 6 тис. кв. м, площа школи – 21,5 тис. кв. м).

 

Важко пояснити це непрофесійністю журналістки, яка має значний досвід роботи і, зокрема, відома своїми сюжетами про необхідність державної програми встановлення автоматів з безплатним молоком в українських школах – і це в той час, як, за її ж словами, «у суттєвій кількості українських шкіл навіть ще немає туалетів у приміщеннях».

 

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» вважає сюжет відвертою маніпуляцією з метою ввести глядачів в оману. У тому числі не було зазначено, що чверть затвердженої кошторисної вартості будівництва школи призначене на обладнання школи.

 

Вважаємо за потрібне оприлюднити коментар, наданий журналістці «ТСН», який не знайшов відображення в сюжеті.

 

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» є замовником об'єктів соціальної інфраструктури за дорученням КМДА і має достатній досвід будівництва навчальних закладів у Києві. Школа №334 на проспекті Бажана, 34-А, яка відкриється вже на початку вересня, стане шостою школою, побудованою нашим комунальним підприємством. 

 

На сьогодні в Україні не існує типових проектів будівництва шкіл. У своїй роботі КП «Житлоінвестбуд-УКБ» керується Державними будівельними нормами 2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів», затвердженими Наказом Держкоммістобудування та введеними в дію з 1 січня 1998 року. З 1 вересня 2018 року набувають чинності нові ДБН 2.2-3-2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти». Ці норми визначають основні планувальні та технологічні вимоги до освітніх закладів, виходячи з їх місткості та спеціалізації, а саме - нормативні розміри класних кімнат, актових та спортивних залів, мінімально необхідний перелік приміщень тощо. При цьому кожна ділянка під будівництво має свої особливості, які впливають на форму та архітектурно-планувальні рішення будівлі. 

 

Крім того, враховуючи спрямованість кожної конкретної школи, Департамент освіти КМДА формує планово-технологічні завдання та висуває вимоги щодо остаточного набору приміщень школи, а також їх обладнання, необхідного для навчального процесу. 

 

Отже, масове будівництво та комплектація міських шкіл за типовими проектами, як це було за радянських часів, в сучасних умовах не є можливим. 

 

З кожним роком вимоги до комплектації та оснащення шкіл зростають. Значна увага приділяється безпеці дітей, створенню просторів для особистого розвитку, а також до енергоефективності. Нова комунальна школа на Осокорках побудована та оснащена відповідно до принципів Нового освітнього простору – проекту, який реалізує Міністерство регіонального розвитку спільно з Міністерством освіти та міською владою в рамках реформи освіти. Принципами Нового освітнього простору є мотивуючий простір та креативність, технологічність, енергоефективність та інклюзивність.

 

Відповідно, будівля повністю укомплектована технікою, меблями та навчальними матеріалами для організації сучасного освітнього процесу та пристосована до потреб маломобільних відвідувачів. Як всередині, так і ззовні будівлі створене повністю безбар’єрне середовище.

 

У початковій школі діти будуть сидіти за мобільними столиками на колесах. Простір формується залежно від того, чи діти працюють у групах, чи спільно всім класом. Передбачені ігрові кімнати.

 

Уся будівля функціонує за системою «розумний дім», яка передбачає автоматизоване управління інженерними системами будівлі, контроль за їх функціонуванням та можливість управління всіма процесами з єдиного центру.

 

У школі обладнана система зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження зі збереженням інформації протягом місяця.

 

Для підключення школи до міських тепломереж необхідно було модернізувати існуючі інженерні об'єкти, які безпосередньо не пов'язані зі школою, а перебували в експлуатації міської теплопостачальної компанії. Після обрахунків було прийнято рішення про капітальні витрати на додаткове утеплення фасадів та встановлення вікон з підвищеним коефіцієнтом опору теплопередачі, а також використання альтернативних джерел енергії. Зокрема, на об'єкті використані прогресивні рішення щодо енергозбереження, які дозволяють удвічі знизити споживання теплової енергії в школі. Також встановлена система геотермальних насосів, що робить школу повністю енергонезалежною від теплопостачальної компанії. За нинішніх цін на енергоносії окупність цього додаткового обладнання - до 5 років, а з підвищенням цін цей термін скорочується. Енергоефективність будівлі - на рівні класу А. З метою зменшення потреб в електропостачанні застосоване сучасне інженерне обладнання і встановлене LED-освітлення.

 

Крім того, для підключення новозбудованої школи до інженерних мереж водопостачання, електропостачання, каналізації виконаний великий обсяг робіт з модернізації міських інженерних мереж. 

 

На сьогодні школа №334 є найбільш оснащеним та найбільш енергоефективним освітнім закладом в Україні.