Як змінюються архітектурні та планувальні тенденції в Києві?

Найбільш затребуваним на ринку залишається житло відносно невеликої площі, але максимально функціональне. Таку думку висловив заступник директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Євген Городілов у коментарі виданню «Киеввласть». «Покупець (інвестор) розглядає зараз покупку житла не просто як вирішення проблеми, де ночувати і зберігати свої речі. Він хоче отримати задоволення від придбання житла, - додає Є.Городілов. - Тому інвестори звертають особливу увагу на естетичну привабливість фасадів, вестибюль, місця загального користування, огороджену територію».

 

Крім того, зараз покупців дуже цікавить, яким буде рівень постійних витрат при проживанні: чи є індивідуальні теплолічильники, наскільки будівля утеплена, які орієнтовні витрати на утримання будинку.

 

Паркінги під будинками користуються меншим попитом, поки дозволяється безкоштовно паркувати автомобілі на прибудинковій території. Ймовірно, Київ поступово прийде до європейської практики створення централізованих паркінгів в мікрорайонах і поблизу станцій метрополітену. Такі централізовані паркінги і безпечніше, і дешевше в обслуговуванні, ніж паркінги під житловими будинками.

 

Про "смарт-квартири". Смарт-житло привабливо для молоді, але комфорт проживання в ньому обмежений. Звичайний покупець хоче бачити, де він зможе розмістити свої речі, поставити шафи, обладнати гардеробну. Також для покупців важливо, щоб в майбутньому будинку не було хостелів по сусідству, які створюють шум і незручності. І як раніше, вирішальне значення при купівлі має інфраструктура - супермаркети, школи, дитячі садочки, спортклуби, парки, транспортні розв'язки в околиці.