Восени кияни побачать перші результати реконструкції зоопарку

На території Київського зоопарку завершується реконструкція першої черги першого пускового комплексу, який складається з трьох озер - декоративного, коропового і пеліканового. Їх відкриють киянам уже цієї осені.

 

«Паризький зоопарк напередодні своєї реконструкції роздав всіх звірів і закрився на п'ять років, - розповівдиректор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп. - А в Київському зоопарку проводиться реконструкція поетапно, з доступом відвідувачів до основних експозицій».

 

Зараз будівельні роботи першої черги першого пускового комплексу близькі до завершення, але потрібен час для озеленення, благоустрою і переселення представників фауни.

 

На ділянці реконструкції повністю замінили комунікації, облаштували полив території, провели зовнішнє освітлення. У малому озері площею 350 м3 риби не буде, воно призначене для декоративних цілей. На його берегах буде облаштований сад каменів, а сама вода каскадом буде перетікати до дамби, за якою - озеро для пеліканів об'ємом 3300 м3 і глибиною 2,4 м. Для зимування птахів поруч з озером розміститься пташник на 100 м2.

 

 

Пелікановета коропове озера буде розділяти міст. Об’єм коропового озера - 2300 м3. Передбачені умови для зимування риб. На березі коропового озера буде побудований оглядовий амфітеатр з каскадом гранітних трибун. Тут можуть організовуватися невеликі вистави, презентації, лекції. Там також розташовані туалети, а в підвалі - насосна станція. На короповому озері буде розміщена японська альтанка, звідки можна спостерігати за грою коропів коі.

 

Вода для підживлення озер буде поступати з пробурених артезіанських свердловин. Щоб уникнути «цвітіння» води і неприємного запаху, вода в озерах буде проходити очищення в кілька етапів. «Це капітальне будівництво на років сто», - додає Вячеслав Непоп.

 

Реконструкція Київського зоопарку розрахована на шість етапів. Три озера - це тільки частина першого етапу, куди також входить реконструкція приматника на 7,3 тис. м2, будівництво універсального вольєра та облаштування нового центрального входу на перетині проспекту Перемоги і вулиці Зоологічної. Ці об'єкти будуть завершені наступного року.