КП «Житлоінвестбуд-УКБ» розпочало проектування лікарні швидкої допомоги на Правому березі

Лікарня швидкої медичної допомоги «Правобережна» буде створена на базі реконструйованого приміщення Київської міської клінічної лікарні №6 по проспекту Космонавта Комарова, 3 у Солом’янському районі. Замовником робіт визначено комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ», відповідно до розпорядження КМДА №67 від 19 січня 2018.

 

Таким чином, Правий берег Києва отримає свою лікарню швидкої допомоги, яка дасть змогу забезпечити якісною та доступною швидкою медичною допомогою 1,5-1,7 млн мешканців Правобережжя. За рахунок вдалого розташування та наявності зручних транспортних розв’язок мінімізується час доставки пацієнтів до лікарні і, відповідно, зменшується час до початку діагностики та надання екстреної медичної допомоги.

 

«Відповідно до медичного завдання, постає необхідність у ремонті корпусу №4 та побудові нового 3-поверхового корпусу орієнтованою площею 9500 кв. м, - зазначає директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп. - У новому корпусі буде розміщено єдиний операційний блок та відділення реанімації. Відділення екстреної медичної допомоги передбачає наявність майданчика, на якому пацієнтів будуть приймати і спрямовувати до відповідних відділень. Також на першому поверсі будуть створені «зелена», «жовта» та «червона» зони з різними функціями».

 

Зелена зона включатиме приміщення для очікування пацієнтів, місце реєстрації, диспетчерську та три оглядові кабінети для пацієнтів з легкими випадками захворювань.

 

Жовта зона буде виконана у вигляді зали з ліжками зі стандартним обладнанням для проведення реанімаційних заходів та моніторингу вітальних функцій пацієнта, з терміном його перебування до 24 годин. Також тут може розміщуватися ізольована палата для осіб з неадекватною поведінкою.

 

Червона зона призначається для проведення інтенсивної терапії для надання допомоги при поєднаних пошкодженнях, з додатковим обладнанням для проведення рентген-досліджень, операційних втручань та маніпуляцій за життєвими показами.

 

У реконструйованому приміщенні Київської міської клінічної лікарні №6 також будуть створені всі умови для висококваліфікованої медичної допомоги на вторинному рівні. Пацієнти з гострими станами та загостреннями хронічних хвороб зможуть отримати лікування високої інтенсивності та професійний догляд.

 

На сьогодні Київська міська клінічна лікарня №6 є комунальним багатопрофільним закладом з загальним ліжковим фондом на 490 ліжок, 10 стаціонарних клінічних відділень, 2 амбулаторно-поліклінічних відділення (травмпункт та спеціалізоване відділення репродуктивного здоров’я) та 6 параклінічних відділень. Це постійно діючий ургентний заклад з надання вторинної спеціалізованої допомоги  з хірургії, травматології, гінекології, урології, терапії, кардіології, неврології та реанімаційної допомоги мешканцям Солом’янського, Святошинського, Голосіївського, Шевченківського районів столиці.