Реконструкція та відновлення кінотеатру ім. Гагаріна

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» розпочинає проектні роботи для подальшої реконструкції будівлі кінотеатру імені Гагаріна за адресою вул. Щусєва, 5.

 

Передбачається, що площу будівлі буде збільшено до п’яти поверхів за рахунок надбудови адміністративно-офісної частини, в якій розмістяться сучасні телевізійні та радіостудії, а також приміщення для редакцій комунальних підприємств - КМР «ТК «Київ», «Радіостанції «Голос Києва» та «Вечірній Київ».

 

Кінотеатр імені Гагаріна було споруджено в 1971 році, але проіснував він лише до 1993 року. У 90-х в фойє кінотеатру розмістився ресторан з більярдним клубом, але і він працював недовго, після чого приміщення спорожніли. У 1998-му році, рішенням районної адміністрації в будівлі організовано продовольчий ринок, глядацький зал очищено від крісел та обладнання. В травні 2001 року рішенням Київської міської ради будівлю передано Українській православній церкві для створення Сирецького меморіалу, але виконанню цього рішення завадили місцеві продавці. Лише в 2007 році вдалось вивести торгівлю з будівлі, але ззовні кінотеатр заблокували МАФи, а стіни перетворилися на дошку оголошень з купівлі-продажу. Уже десять років будівля не експлуатується і поступово руйнується. Колишній кінотеатр та його територія перебувають у занедбаному, аварійному стані, що може призвести до руйнування конструкцій та створення небезпечних ситуацій.

 

 «Будівля збереже свою історичну функцію кінотеатру - на першому поверсі розмістяться два кінозали на 66 та 48 місць з сучасним обладнанням, просторим фойє, допоміжними приміщеннями та безбар’єрним доступом для всіх груп населення», - зазначив директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп.

 

У 2017 році КМДА ухвалила розпорядження про реконструкцію кінотеатру, замовником якої визначили КП «Житлоінвестбуд-УКБ». З коштів міського бюджету у 2017 році виділений 1 мільйон гривень на проектні роботи.

* Історичну довідку взято з книги Ігоря Однопозова "Забутий радянський Київ"