Розпочинається реконструкція Київського університету ім. Б. Грінченка

Комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ» розпочинає реконструкцію з надбудовою навчально-адміністративного корпусу Київського університету ім. Бориса Грінченка по пр. Павла Тичини, 17 у Дніпровському районі Києва.

 

Київський університет імені Бориса Грінченка – столичний університет, що належить територіальній громаді міста Києва. Літопис університету ведеться з 1874 року, і зараз цей заклад входить у десятку найкращих київських вузів. В університеті навчається понад 8 тисяч студентів за 20 спеціальностями, серед яких - комп’ютерні науки та інформаційні технології, фінанси і банківська справа, менеджмент, право, міжнародні відносини, публічне управління та адміністрування, математичне моделювання, психологія, музичне мистецтво та хореографія, фізична культура, філологія, журналістика, реклама та зв’язки з громадськістю, початкова і дошкільна освіта тощо. Навчання орієнтоване на європейські стандарти.

 

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» визначене замовником реконструкції навчально-адміністративного корпусу відповідно до розпорядження КМДА №2393  від 29.12.2012 р. У 2016 році з міського бюджету виділено 204,6 тис. грн. на передпроектні роботи, а в 2017 році – 10 509,3 тис. грн. на підготовку проекту і початок робіт.

 

Завершено розробку проектно-кошторисної документації і отримано позитивний експертний звіт. Згідно проекту загальна площа навчально-адміністративного корпусу збільшиться з 7 006 кв. м до 12 488,8 кв. м. Загальна кошторисна вартість реконструкції складає 251 756,260 тис. грн. відповідно до затвердженого експертного висновку.

 

 «Реконструкція посилить можливості комунального університету готувати професіоналів найвищого рівня, - наголошує директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп. – Проект реконструкції підкреслює пріоритети київської міської влади – розвиток освіти,науки, спорту. Зокрема, нещодавно на стадіоні університету імені Бориса Грінченка був проведений капітальний ремонт спортивного майданчика університетського коледжу. Тут облаштували футбольне поле зі штучним покриттям, баскетбольний і волейбольний майданчики, бігові доріжки, тренажерний майданчик, ями для стрибків у довжину, зробили освітлення та встановили трибуни для глядачів. Реконструкція науково-навчальної частини стане ще одним кроком в оновленні університету та Дніпровського району загалом».

Триповерхова будівля буде реконструйована у чотириповерхову, завдяки чому, в університеті зможуть навчатися до 1500 слухачів  протягом дня.

 

До складу науково-навчальної частини входять: аудиторії, навчальні кабінети, лабораторії, бібліотека, наукові підрозділи, адміністративні приміщення. У складі допоміжних структур - фізкультурно-спортивна частина, підприємство громадського харчування, актовий зал, господарські приміщення.

 

Крім того, реконструкція передбачає будівництво нового чотириповерхового блока з вхідною групою та трьома лекційними аудиторіями на 100-120 місць кожна; демонтаж мансардного поверху та надбудову четвертого поверху; надбудову актового залу на 350 місць;  будівництво нової сходової клітки та нової чотириповерхової частини між окремими блоками університету; улаштування ліфтової шахти; перепланування приміщень на всіх існуючих поверхах блоків, перекладання зовнішніх мереж дощової та побутової каналізації, водопостачання та теплових мереж.

 

Навчальні приміщення будуть забезпечені сучасними умовами для повноцінного навчання та підвищення кваліфікації. Буде організовано доступ до аудиторій для маломобільних груп, облаштовано пандуси та ліфти. Нова будівля відповідатиме найвищим вимогам енергоефективності.