Перша енергонезалежна школа «Інтелект» - навчальний заклад нового покоління

     У липні 2017 року у житловому масиві Осокорки (10 мікрорайон, ділянки 65, 66) розпочинається будівництво загальноосвітньої школи «Інтелект» на 1080 учнів. Школа стане прикладом навчального закладу нового покоління з найсучаснішим устаткуванням, плануванням приміщень з системою «розумний дім» та енергоощадними технологіями. Зокрема, школа «Інтелект» стане першим в Україні енергонезалежним комунальним закладом, опалення якого буде здійснюватися системою теплонасосів без залучення послуг з опалення від міської енергопостачальної компанії «Київенерго».

 

     Відповідно до Розпорядження КМДА від 26.01.2016р № 22 КП «Житлоінвестбуд-УКБ» визначено замовником будівництва. Школа «Інтелект» буде споруджена на ділянці колишнього недобуду 1995 року. У 2016 році розроблено проектно-кошторисну документацію, яка пройшла державну експертизу.

 

     «Школа «Інтелект» матиме чотири поверхи, просторі спортивні зали, басейни для плавання і навчання плаванню, бібліотеку, їдальню, виробничо-навчальні класи, - розповів директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп. – На всіх поверхах та в приміщеннях передбачений доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями (пандус, ліфт, окремі заїзди на територію). Ми хочемо побудувати світлу, комфортну школу, дружню для дітей та зручну для працюючих дорослих».

 

     У проекті застосовані сучасні технології, передбачено використання високоякісних будівельних матеріалів. Для забезпечення енергоефективності класу А будівля матиме додаткове утеплення.

 

     Теплопостачання будівлі виконано з використанням низько потенціальної енергії землі. Для опалення приміщень, тепло-холодопостачання систем вентиляції та нагріву води для господарського гарячого водопостачання в школі передбачається тепловий пункт з чотирма ґрунтовими тепловими насосами. Передбачене гідравлічне перемикання одного теплового насосу в режим  холодопостачання  для забезпечення кондиціонування  в окремих приміщеннях (спортзалах, актовому залі, адміністративних приміщеннях). При цьому тепло, яке виділяється в режимі холодопостачання, використовується для нагрівання води господарського гарячого водопостачання. Для відбору низько потенціального тепла з ґрунту запроектовано ґрунтові зонди в кількості 350 штук і глибиною 80 м. З першого року експлуатації розрахункова щорічна економія застосованої технології – 6,5 млн. грн.  Окупність  - 2,5 роки.

 

    Система «розумний дім» передбачає автоматичне зниження температури приміщень в неробочий час і при відсутності людей, регулювання потужності калориферів залежно від температури зовнішнього повітря.

 

    Також у будівлі буде використовуватися тільки енергоефективне обладнання та LED-освітлення.

 

    Особлива увага приділяється питанню безпеки. Передбачені внутрішнє та зовнішнє відеоспостереження, охоронна сигналізація та система керування доступом, системи протипожежного захисту.

 

    Навчальна матеріальна база комплектується сучасним обладнанням: комп’ютерами, інтерактивними дошками, лінгафонними системами та іншим. Створюється єдина комп’ютерна мережа з виходом в інтернет.

 

    Благоустроєм  території школи передбачено влаштування спортивних та ігрових майданчиків, майданчиків для активного відпочинку учнів, проїздів та тротуарів з твердим покриттям. Проїзди мають понижене бортове огородження на перетинах з тротуарами для можливості проїзду інвалідних візків.

 

    Озеленення комплексу передбачається за рахунок нових зелених насаджень, влаштування газонів та квітників.

 

Прес-служба КП «Житлоінвестбуд-УКБ» (067) 440 03 86