Роботи з благоустрою у Бабиному Яру завершаться у вересні

yar

У Києві, 3 серпня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулася виїзна нарада щодо підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії у Бабиному Яру. У нараді взяли участь Міністр культури Євген Нищук, заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, перший заступник Голови КДМА Геннадій Пліс, заступники Голови КМДА Ганна Старостенко та Олександр Спасибко, директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп. Учасниками оглянули територію Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», де зараз тривають активні роботи з упорядкування паркових алей. Замовником благоустрою виступає КП «Житлоінвестбуд-УКБ».

Алея, що бере початок від вулиці Мельникова до Пам’ятного знаку «Менора», носитиме назву «Дорога скорботи», алея від вулиці Олени Теліги до Пам’ятного знаку «Менора»  – «Алея Праведників», алея, що бере початок від виходу станції метро «Дорогожичі» до з’єднання з «Алеєю Праведників» – «Алея Мучеників».

 «Трагедія, яка відбулася у Бабиному Яру, стосується не тільки України. Це трагедія, яка має загальносвітове значення.  Ми робимо все для того, щоб заходи із вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру пройшли на належному рівні. Для наc це справа честі», - сказав Павло Розенко у коментарі журналістам.

Директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ « Вячеслав Непоп зазначив під час наради, що роботи із впорядкування території  проводяться відповідно до графіку і будуть завершені в середині вересня. «Передбачено завершити нове покриття для Алеї Праведників, Алеї Мучеників та Об'єднуючої Алеї, улаштувати газони і системи поливу, упорядкувати освітлення, встановити лавочки та урни, відремонтувати Мінору, перенести пам'ятний знак розстріляним дітям і встановити композицію пам'яті розстріляних ромів», - зазначив В.Непоп.

Урочисті заходи на державному рівні з нагоди 75-річчя трагедії Бабиного Яру заплановані в Києві наприкінці вересня 2016 і відбудуться за участі численних міжнародних делегацій.