Проект на Здолбунівській отримав додаткові екологічні експертизи

На вимогу Державної екологічної інспекції у м. Києві, комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ» звернулося до Науково-дослідного центру екологічної безпеки та природокористування за повторною екологічною експертизою впливу на навколишнє середовище робіт з будівництва житлового будинку на Здолбунівській. Науково-дослідний центр екологічної безпеки та природокористування визначений Міністерством екології та природних ресурсів провідною організацією в галузі екологічного аудиту в Україні. Потреба у повторній експертизі виникла через твердження Інституту водних проблем та меліорації НААН України щодо природності водойми. У висновку повторного екологічного аудиту від 15 квітня 2016 р. зазначається, що «немає підстав вважати досліджуваний об’єкт водним об’єктом у розумінні Водного Кодексу».

 

Водночас Державне агентство водних ресурсів України також відреагувало на звернення Державної екологічної інспекції у м. Києві щодо надання інформації по статусу означеної ділянки. У відповіді за підписом в.о. Голови Агентства І.Овчаренка, зазначається,  що, «враховуючи висновки та матеріали наукових та спеціалізованих установ, Агентство повідомляє про відсутність підстав вважати ділянку на перетині вул. Здолбунівської та Григоренка водним об’єктом у розумінні Водного кодексу України». Саме тому ця ділянка не увійшла до переліку водних об’єктів і віднесена до земель житлової та громадської забудови.

 

Державне агентство водних ресурсів пояснює, що «досліджувана ділянка є пониженою частиною лівобережної заплавної тераси Дніпра, яка в природних умовах періодично затоплювалася повеневими водами». Під час забудови заплави Дніпра у 60-70 рр. відбулося порушення гідрологічного режиму даної території. Після наповнення Канівського водосховища відбулося підняття рівня ґрунтових вод і виникнення підтоплення територій на прилеглій заплаві, в тому числі на досліджуваній ділянці. Попереднє будівництво на вулиці Здолбунівської стало додатковим бар’єром для вільного розвантаження дощових та талих вод.

 

«Внаслідок антропогенних факторів (створення Канівського водосховища, будівництво доріг, забудова прилеглих територій, скидання вод зливової каналізації, створення штучного підпору на шляху розвантаження вод і стікання поверхневих вод), виникло постійне затоплення і підтоплення зазначеної ділянки, яке не спостерігалося в природних умовах у таких масштабах, що поступово перетворило її у заболочену територію», - наголошує Агентство.

 

Враховуючи надання державними установами додаткових підтверджень легальності та екологічної безпечності будівництва на перетині вул. Здолбунівської/Тепловозної, у КП «Житлоінвестбуд-УКБ» немає законних підстав для подальшого відтермінування підготовчих робіт на цьому об’єкті. Комунальне підприємство звертає увагу на те, що воно неодноразово йшло назустріч запитам місцевих мешканців, зупиняючи підготовчі роботи на вул. Здолбунівській/Тепловозній у травні 2015 році і в березні 2016 року. Незважаючи на всі наявні документи, підприємство відкладало роботи для отримання додаткових експертиз і проходження позапланових перевірок. Усі перевірки та висновки експертів підтвердили, що КП «Житлоінвестбуд-УКБ» діє у правовому полі.