Екологічний аудит будівництва на Здолбунівській: висновок - позитивний

З точки зору екологічної безпеки будівництво на вул. Здолбунівській/Тепловозній може бути оцінене позитивно. Такий висновок міститься в науково-екологічній експертизі, яка була проведена відповідно до Закону України «Про екологічну експертизу» наприкінці березня 2016 р.

 

Комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ», яке виступає інвестором будівництва житлового будинку на розі вулиць Здолбунівської та Тепловозної з виділенням частки житла для постраждалих від афери «Еліта-Центр», спростовує усі закиди про шкідливий вплив цього проекту на природу Позняків. З метою об’єктивного і детального аналізу екологічності проекту комунальне підприємство замовило науково-екологічну експертизу у державної структури, визнаної Міністерством екології та природних ресурсів провідною організацією для здійснення екологічного аудиту, - Науково-дослідного центру екологічної безпеки та природокористування.

 

У вівторок, 29 березня 2016, висновок науково-екологічної експертизи  був представлений на засіданні робочої групи, створеної Постійною комісією Київської міської ради з питань екологічної політики для розгляду конфліктної ситуації навколо будівництва на вул. Здолбунівській/Тепловозній.

 

У процесі експертизи були розглянуті: акустичний вплив і вплив на атмосферне повітря, водне середовище, геолого-гідрогеологічне середовище,   рослинний світ, стан фауністичних комплексів заболоченої водойми, управління відходами, соціальне середовище і техногенне середовище.

 

 

На підставі проведеної науково-екологічної експертизи впливу на навколишнє середовище робіт з будівництва житлового будинку з об‘єктами господарського та соціально-побутового призначення на земельній ділянці на вул. Здолбунівській (перетин вул. Тепловозної)  в Дарницькому районі м. Києва зроблено висновок про відповідність будівельної діяльності нормам і вимогам законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання і відтворення природних  ресурсів, забезпечення екологічної безпеки.

 

Зокрема, у висновку зазначено: «На ділянці, що відведена під забудову, є штучного походження заболочена територія, що вказує на високий рівень підземних вод. У період паводків і тривалих злив можливо затоплення території. Захист території від затоплення шляхом нашарування поверхні піском з поступовим ущільненням треба визнати правильним».

 

Звіт наданий до розгляду всім членам робочої групи.