Заява щодо будівництва житлового будинку на вул. Здолбунівській

Комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ» заявляє про безпідставність звинувачень щодо відсутності належних дозвільних документів для реалізації проекту будівництва житлового будинку з об’єктами господарського та соціально-побутового призначення та підземним паркінгом (з виділенням частки квартир для потерпілих від діяльності ГІБК «Еліта-Центр» на земельній ділянці на вул. Здолбунівській (перетин вул. Тепловозної) в Дарницькому районі м. Києва.

 

04.11.2014 року, відповідно до Розпоряджень Київської міської державної адміністрації від 27.09.2013 року №1694 та 17.10.2014 №1162, Департаментом економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації було оголошено конкурс по залученню інвестора до будівництва житлових будинків з об’єктами господарського та соціально-побутового призначення з виділенням частки для потерпілих від діяльності ГІБК «Еліта-Центр» на 4 земельних ділянках за адресами: вул. Здолбунівська (перетин з Тепловозною); вул. Милославська; вул. М.Якубовського та пров. Платонівський.

 

23.12.2014 року на засіданні постійно діючої конкурсної комісії було оголошено переможця конкурсу, яким визнано Комунальне підприємство (далі – КП) «Житлоінвестбуд-УКБ». Результати відкритого конкурсу затверджені відповідним Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26.12.2014 року №1538.

 

Рішенням сесії Київської міської ради від 26.12.2014 року №767/767 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Здолбунівській (перетин вул. Тепловозної) в Дарницькому районі м. Києва й надання її в постійне користування КП «Київське інвестиційне агентство».

 

На підставі цього, Департаментом економіки та інвестицій КМДАКП «Київське інвестиційне агентство» та КП «Житлоінвестбуд-УКБ» підписано інвестиційний договір від 30.12.2014 року №050-13/і/149 про будівництво житлового будинку з об’єктами господарського та соціально-побутового призначення та підземним паркінгом за адресою: вул. Здолбунівська (перетин вул. Тепловозної) в Дарницькому районі м. Києва.

 

Відповідно до цього договору, КП «Житлоінвестбуд-УКБ» зобов’язано збудувати лише на ділянці за адресою по вул. Здолбунівська (перетин з Тепловозною) 5052 м² житла для потерпілих від діяльності «Еліта-Центру», про що 30.12.2014 року було оголошено Київським міським головою Віталієм Кличком на відповідній прес-конференції.

 

Нагадаємо, що відповідно до Генерального плану міста, затвердженого рішенням Київради від 28.03.2002 р. №370/1804, територія за згаданою адресою за функціональним призначенням належить до території багатоповерхової житлової забудови.

 

Незважаючи на повну прозорість під час підготовки цього своєчасного і вкрай вагомого для столиці проекту, спостерігаються спроби його дискредитувати і поставити в один ряд зі скандальними забудовами на Лівому березі. Лунають обвинувачення про відсутність дозвільної документації у забудовника, неврахування громадської думки, неправомірні дії забудовника по засипці затоплень на ділянці. Усі перелічені звинувачення не мають жодної підстави.

 

Для виконання робіт з підготовки території під будівництво будинку за згаданою вище адресою, 16.01.2015 року між КП «Житлоінвестбуд-УКБ» та будівельною компанією «Азур груп» укладено відповідний підрядний договір №4/1061.

 

У свою чергу, 18.03.2015 року Департаментом міського благоустрою за збереження природного середовища КМДА видано контрольну картку на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення в зв’язку зі встановленням тимчасової огорожі для утримання земельної ділянки в належному санітарному стані та її охорони (без права виконання будівельно-монтажних робіт) за адресою: вул. Здолбунівська (перетин вул. Тепловозної) №15020021-Др терміном дії на один рік.

 

Крім того, з моменту початку реалізації інвестиційного угоди по терерішній час представниками КП «Житлоінвестбуд-УКБ» проведено низку виїзних нарад-зустрічей із мешканцями прилеглих будинків, на яких останнім надано розгорнуту інформацію щодо будівництва: його межі, умови, орієнтовні терміни початку й завершення робіт. Одночасно, на базі Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації за вказаний період співробітниками КП проведено низку робочих зустрічей із представниками місцевої влади, активістами, мешканцями, у тому числі, й уповноваженими від ініціативних груп постраждалих від діяльності ГІКЦ «Еліта-Центр», на яких надані усі наявні дозвільні документи щодо підготовчих та будівельних робіт на вказаній ділянці.

 

Таким чином, керівництвом КМДА загалом й Департаменту в особі КП «Житлоінвестбуд-УКБ» зокрема в межах своїх повноважень налагоджено дієву комунікацію й відкритий діалог із усіма сторонами реалізації згаданої вище інвестиційної угоди, що дозволяє останнім мати доступ та володіти актуальною й своєчасною інформацією з питань, що їх цікавлять.

 

Окремо хочемо зупинитися на так званій «незаконній засипці озера» на згаданій ділянці.

 

Так, згідно інформації КП по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо» (лист від 21.11.2014 року №3383) водні об’єкти за адресою вул. Здолбунівська (перетин вул. Тепловозної) у Дарницькому районі м. Києва в КП «Плесо» не обліковуються.

 

Також, за даними Комунальної організації «Інститут генерального плану міста Києва» (лист від 02.12.2014 року №03-1001), на згаданій земельній ділянці водні об’єкти відсутні, а земельна ділянка підтоплюється ґрунтовими водами із можливістю їх виходу на поверхню.

 

Одночасно, відповідно до «Проекту прибережних захисних смуг водних об’єктів м. Києва. Дарницький район», затвердженого Рішенням Київської міської ради від 26.02.2010 року № 33/3471, прибережні захисні смуги на зазначеній ділянці відсутні.

 

Відтак, згідно наявних дозвільних документів, озеро на ділянці за адресою вул. Здолбунівська (перетин вул. Тепловозної) у Дарницькому районі м. Києва відсутнє.

 

Під час виїзду представників підрядної організації на місце було встановлено, що на ділянці, наданій під забудову, є фрагмент заболоченої місцевості, яка унеможливлює доступ техніки на майданчик для попереднього проведення геологорозвідувальних й інших пошукових робіт. Саме з цієї причини й здійснюються роботи по засипці частини ділянки, підтопленої ґрунтовими водами.

 

Крім того, 28.03.2016 КП «Житлоінвестбуд – УКБ» отримано позитивний висновок науково-екологічної експертизи впливу на навколишнє середовище робіт з будівництва житлового будинку з об‘єктами господарського та соціально-побутового призначення на земельній ділянці на вул. Здолбунівській (перетин вул. Тепловозної) в Дарницькому районі м. Києва. Науково-еконологічну експертизу здійснено Науково-дослідним центром екологічної безпеки та природокористування - провідною організацією Міністерства екології та природних ресурсів у сфері екологічного аудиту.

 

Таким чином, усі звинувачення на адресу виконавців зазначеного проекту є безпідставними, надуманими й такими, що шкодять інтересам громади Києва. Проект на вулиці Здолбунівській є прозорим, законним і соціально важливим для міста, в якому 1800 сімей постраждали від афери «Еліта-Центр» і більше 10 років не можуть дочекатися своїх квартир.