У четвер, 24 березня 2016, депутат Київради Ганна Сандалова опублікувала відкритий лист до директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ», депутата Київради Вячеслава Непопа щодо будівництва по вул. Здолбунівській. Наводимо відповідь керівника підприємства:
Шановна Ганно Олександрівно,
У відповідь на Ваш відкритий лист надсилаю свою відкриту відповідь. Ви дякуєте мені за те, що Ви, мешканка Позняків і заступник голови комісії з питань екологічної політики, «за останні дні дійсно полюбили залишки природи» і нарешті звернули увагу на екологічні проблеми свого району. Очевидно, без мого втручання цього б не сталося, що є прикрим висновком для профільної комісії Київради.
Шаную Ваш попередній професійний досвід у піарі, але зараз, як Ви пишете, «інші часи», і на посаді депутата Київради для Вас визначальним має стати закон, а не рейтинги соціальних мереж.
Ніякого депутатського запиту Ви не надавали. Усі запити реєструються і мають вихідний номер. Водночас, пакет документів на абсолютно законні підготовчі роботи по Здолбунівській Ви отримали під час засідання Комісії з питань екологічної політики 23.03.2016 р., коли цей пакет був розданий усім без винятку членам комісії.
Як депутату Київради, хочу нагадати Вам, що комунальне підприємство апріорі не може здійснювати діяльність без повного пакету дозвільної документації. Задовго до моменту, коли наше підприємство виграло інвестиційний конкурс на будівництво по Здолбунівській, три державні установи, незалежно одна від одної, надали підтвердження, що на ділянці немає озера. Якщо Вам відомий інший порядок погодження документів, аніж той, який визначений законом і який пройдений нами на всіх етапах, будь ласка, повідомте.
Хочу підкреслити, що цей проект вирішує низку важливих для Позняків і міста проблем – забезпечення житлом постраждалих від афери «Еліта-Центр», облаштування нових інженерних мереж в мікрорайоні, поліпшення умов проживання мешканців приватної забудови.
У цьому конфлікті ми всі бачимо, що справа не в «озері», а в тому, що густо населений район Позняків потребує комплексного підходу до вирішення екологічних та соціальних проблем. Ми свій внесок робимо: тільки в Дарницькому районі ми побудували 3 дитячі садочки, 2 школи та дитячу поліклініку. Будівництво по Здолбунівській не проводиться впритул до існуючих будинків. Ділянка завжди була призначена для багатоповерхової забудови. На таких самих «озерах» збудовані будинки активістів, які зараз перешкоджають роботам, не виключено, що і Ваш будинок теж.
Якщо Ви хочете виступати посередником у вирішенні конфлікту, прошу Вас зберігати нейтралітет і діяти в правовому полі. Поки що ми спостерігаємо ситуацію, коли ми надаємо всі документи, необхідні згідно вимог чинного законодавства для проведення підготовчих робіт на будівельному майданчику, а протилежна сторона – тільки свої емоції.
І наше комунальне підприємство, і я особисто, завжди виступаємо за діалог з місцевими мешканцями. Саме тому ми зупинили роботи у травні 2015 року і вели такий діалог до березня 2016 року, проводячи презентації проекту в районі і надаючи усі можливі роз’яснення. На підставі яких документів чи рішень зупинити зараз будівництво? «Компроміс», до якого Ви закликаєте, передбачає чомусь тільки компроміс з нашого боку - зупинку робіт на об’єкті. Хочу ще раз нагадати: Рішення про надання КП «Київське інвестиційне агентство» земельної ділянки на вул. Здолбунівській Київська міська рада прийняла ще в 2014 році. Де Ви були весь цей час? Чекали техніки на будівельному майданчику? Хто буде нести відповідальність, в тому числі кримінальну, за перешкоджання господарській діяльності комунального підприємства, яке виконує свої прямі обов’язки, а саме – рішення Київської міської ради?
Сподіваюся на те, що Ви зможете мене почути.
З повагою
Вячеслав Непоп
Депутат Київради,
Директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ»