КП «Житлоінвестбуд-УКБ» уточнює деталі побудови веломаршруту від житломасиву Троєщина до Європейської площі

 

Комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ» надає додаткові роз’яснення щодо проекту «Реконструкція та будівництво вулично-дорожньої мережі в частині створення велосипедної інфраструктури та рекреаційного велосипедного маршруту в м. Києві» (від житлового масиву Троєщина до Європейської площі).

 

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» визначено замовником даного проекту

відповідно до розпорядження КМДА № 1379  від 26.11.2014.

 

Велосипедний маршрут «Житловий масив Троєщина – Європейська площа» проходить проспектом Генерала Ватутіна, Московським мостом, вулицею Труханівською (рекреаційна частина маршруту), Парковим мостом, схилами Хрещатого парку, Володимирським узвозом, Європейською площею.

 

Генеральна проектна організація – ТОВ «Інститут «Київдормістпроект».

 

Проектно-кошторисна документація затверджена розпорядженням КМДА № 318 від 07.04.2015 на підставі позитивного експертного звіту «Укрдордержбудекспертиза» (філія державного підприємства «Укрдержбудекспертиза») №28-0017-15-А від 6.04.2015 року. Розпорядження оприлюднено на сайті КМДА  з усіма додатками.

 

Звертаємо увагу, що проектно-кошторисна документація розроблена відповідно до Правил визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво (Державний стандарт ДСТУ Б Д.1.1-7:2013), Правил визначення вартості будівництва (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) та офіційних документів Мінрегіонбуду щодо ціноутворення в будівництві.

 

Програмою економічного та соціального розвитку міста Києва на 2015 рік передбачено виділення 16 440,80 тис. грн. Для виконання проекту в повному обсязі необхідно додатково передбачити 27701,66 тис. грн.

     

Загальна довжина велосипедного маршруту - 21,61 км.

 

За результатами тендеру КП «Житлоінвестбуд-УКБ» уклало угоду з КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» на дорожнобудівельні роботи вартістю 40,86 млн.грн.

Кошторисна вартість проекту складає 44 142,46 тис. грн.

 

Проектом передбачається виділення 7 пускових комплексів:

  Пусковий комплекс №1 – вул. Труханівська, Парковий міст; загальна довжина велосипедного маршруту на ділянці - 4,7 км;

  Пусковий комплекс №2 – схили Хрещатого парку, Володимирський узвіз; довжина маршруту - 0,81 км;

  Пусковий комплекс №3 – просп. Генерала Ватутіна, Московський міст; довжина маршруту - 6 км;

  Пусковий комплекс №4 –  вул. О. де Бальзака; довжина маршруту - 5 км;

  Пусковий комплекс №5 – вул. М. Цвєтаєвої; довжина маршруту - 1,4 км;

  Пусковий комплекс №6 – вул. О. Сабурова; довжина маршруту - 1,5 км;

  Пусковий комплекс №7 – вул. Т. Драйзера; довжина маршруту -  2,2 км;

На велосипедному маршруті влаштовується зовнішнє освітлення в місцях його відсутності.           

 

На вул. Сабурова, Цвєтаєвої, Драйзера та просп. Генерала Ватутіна передбачається велосипедна доріжка для одностороннього руху (вздовж з пішохідним або технічним тротуаром)  з двох боків вулиць, шириною не менше 1,5 м. На вул. Оноре де Бальзака передбачається велосипедна доріжка для двостороннього руху (вздовж з пішохідним або технічним тротуаром) з двох боків вулиці, шириною 2,5 м. 

 

По Московському  мосту рух велосипедистів передбачено «тротуарною частиною» мосту разом  з пішоходами, встановлення дорожніх знаків. На розв’язці на примиканні вул. Труханівської до Московського мосту рух велосипедистів передбачено по проїзній частині, будівельні заходи та заходи з організації дорожнього руху не передбачені.

 

По вул. Труханівській та Парковому мосту передбачено зону для руху пішоходів та велосипедистів. У зв’язку з тим, що дорожнє покриття має задовільний стан, робочим проектом передбачено тільки влаштування дорожніх знаків та розмітки.

 

На схилах Хрещатого парку передбачено зону для руху велосипедистів та пішоходів шириною 3,0 м, на якій передбачається влаштування відповідних дорожніх знаків та виконання оновлення дорожнього покриття. Для утримання існуючого природного схилу вздовж велосипедного маршруту запроектовано три підпірні стіни.

 

Проектом передбачається будівництво та реконструкція мереж зовнішнього освітлення вздовж велосипедного маршруту на вул. Труханівській, схилах «Хрещатого парку», вул. Оноре де Бальзака, вул. Марини Цвєтаєвої, вул. Теодора Драйзера. Також проектом передбачається реконструкція двох існуючих світлофорних об’єктів – на перехресті вул. Олександра Сабурова та вул. Оноре де Бальзака, та на перехресті вул. Теодора Драйзера та вул. Оноре де Бальзака.

 

Будівельно-монтажні роботи розпочато в травні 2015 року.