Заява КП «Житлоінвестбуд-УКБ» з приводу проведення робіт по вул. Здолбунівській (перетин вул. Тепловозної)
У зв’язку із розповсюдженням недостовірної інформації у соціальних мережах щодо проекту будівництва житлового будинку на вул. Здолбунівській (перетин вул. Тепловозної), наше комунальне підприємство надає додаткові роз’яснення.

 

Земельна ділянка для означеної громадської та житлової забудови для потерпілих від афери «Еліта-Центр» виділена комунальному підприємству Київміськради «Київське інвестиційне агентство» (Рішення Київради №767/767 від 26.12.2014 р.). При голосуванні за це рішення 66 депутатів виступили «за», жоден депутат не проголосував проти, утрималися – 7.

 

КП «Київське інвестиційне агентство» виступає замовником будівництва житлового будинку по вул. Здолбунівській. Наприкінці 2014 року Департамент економіки та інвестицій КМДА організував конкурс по залученню інвестора до будівництва житлового будинку з об’єктами господарського та соціально-побутового призначення та підземним паркінгом (з виділенням частки квартир для потерпілих від діяльності «Еліта-Центр»). Переможцем цього конкурсу стало комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ». 30 грудня 2014 року наше підприємство підписало інвестиційний договір, за яким виступає інвестором проекту.


Частина ділянки, відведеної під будівництво, розташована в низині, де збирається вода, утворюючи багнисту територію. Це не є озером. Відповідно до листа №03-1001 КП «Інститут генерального плану міста Києва» від 02.12.2014, на ділянці відсутні водні об’єкти, а сама ділянка підтоплюється ґрунтовими водами із можливістю виходу на поверхню.


Розташування багнистих територій створює значний дискомфорт для мешканців сусідніх будинків (поруч розташований приватний сектор). Із початком діяльності на ділянці наше підприємство отримує звернення від мешканців приватних будинків з проханням відселити їх з багнистих територій і надати більш комфортне житло. Однак умови інвестиційного договору не дозволяють задовольнити їхні прохання. Натомість, жодних звернень про «збереження озера» від місцевих мешканців ніколи не надходило. Крім того, земельна ділянка не є в переліку зелених зон м. Києва.


Як інвестор проекту, комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ» вже оплатило КП «Київське інвестиційне агентство» компенсацію за підготовчі роботи 3 041 397,00 грн. (сплачено 30.12.2014). Крім того, наше підприємство оплатило Департаменту економіки та інвестицій 1% на розвиток інфраструктури – 5 068 995,00 грн. (сплачено 09.02.2015). На етапі підписання акту готовності об’єкту до експлуатації КП «Житлоінвестбуд-УКБ» повинно перерахувати для КП «Київське інвестиційне агентство» ще 3 041 397,00 грн.


Таким чином, інвестор проекту КП «Житлоінвестбуд-УКБ» має сплатити місту 11 151 789,00 грн. (отримувачі – КП «Київське інвестиційне агентство» і Департамент економіки та інвестицій КМДА).
Постраждалі інвестори «Еліти-Центр» отримають 8% збудованого житла – 3 826,32 кв. м на загальну суму 34 436 880,00 грн. Крім того, КП «Житлоінвестбуд-УКБ» оплачує пайову участь постраждалих від афери «Еліта-Центр» на розвиток інфраструктури міста, що складає 1 302 024,00 грн.


Закликаємо політиків, громадських активістів і журналістів не зловживати довірою людей і не шукати гучних скандалів там, де їх немає. Проект житлової забудови на вул. Здолбунівській проводиться з урахуванням всіх екологічних стандартів, має незаперечний правовий статус і не завдає шкоди Києву та його громаді.


Проект готувався не один місяць, і до сьогодні не викликав протестів з боку депутатів і громадськості. У проект інвестовані значні кошти комунального підприємства. На завершення цього проекту чекає багато сімей, які постраждали від діяльності сумнозвісної «Еліта-Центр» і тепер розраховують на відновлення справедливості. Просимо всіх керуватися фактами, а не піддаватися на провокації популістів і людей, які шукають слави і високих рейтингів.


КП «Житлоінвестбуд-УКБ» запевняє, що виконає всі свої зобов’язання як інвестор проекту. Ключі від квартир постраждалі від «Еліта-Центр» зможуть отримати у 2016- 2017 роках.

 

Прес-служба КП «Житлоінвестбуд-УКБ»